Nová webová stránka pre pezinský autoservis

Kategória:
Dátum: 20 mája, 2022

Popri svojej full-time práci v Krajskej inovačnej a rozvojovej agentúre si občas nájdem nejakú chuťovku pre lokálnych klientov. Tentokrát sa mi ozval p. Grančič zo Svätého Jura, v Pezinku totiž prevádzkuje svoj Autoservis Grančič. Stránka však bola vizuálne neaktuálna a bol reálny problém ju nájsť vo vyhľadávaní na Google. Pustili sme sa preto do prerábky webovej stránky.

Predchádzajúci web, ktorý možno spĺňal informačnú funkciu, avšak nebolo ho možné nájsť cez vyhľadávanie Google.sk a dizajn bol taktiež neaktuálny a nebol responzívny pre mobilné zariadenia

Cieľ

Náš hlavný cieľ bol pri tvorbe tejto webovej stránky zlepšiť umiestnenie tejto webovej stránky vo vyhľadávačoch a zároveň spraviť grafickú aktualizáciu.

Aby sme splnili prvý cieľ, teda zlepšiť umiestnenie webovej stránky vo vyhľadávačoch, rozhodol som sa použiť štruktúrovanú stránku, čiže nerobiť stránku na základe one-page. Zameriavali sme sa aj na konkrétne klúčové slová, ako napríklad "Pneuservis Pezinok", tj. každá podslužba autoservisu mala svoju vlastnú podstránku, a o tej službe bol následne správny SEO-friendly text aby sme maximalizovali zlepšenie webovej stránky vo vyhľadávačoch.

Čo sa týka grafiky, išiel som na to jednoducho a minimalisticky. Túto stránku som navrhol aby bola jednoducho použiteľná a moc som sa nehral s rôznymi kreatívnymi elementami. Pri tvorbe tejto web stránky som použil Oxygen builder, ktorý používam posledných pár mesiacov a stal sa veľmi rýchlo môj najviac obľúbený builder, ktorý funguje senzačne a je aj veľmi rýchly.

A ako teda nakoniec vyzerá? Presvedčte sa sami.

crossmenu