Užitočné nástroje a pluginy pre WordPress v roku 2021

Kategória:
Dátum: 17 februára, 2021

Tieto pluginy a nástroje ti uľahčia prácu a každodenný život s tvojim WordPress webom. V tomto výbere sú rôzne nástroje, ktoré ti pomôžu diagnostikovať chyby a nedostatky, ktoré môže tvoj web mať a ani o tom nevieš, prípadne ti pomôžu pri celkovej optimalizácií webovej stránky.

Kontrolovač nefunkčných odkazov

Nástroj Broken Link Checker monitoruje a testuje všetky interné a externé odkazy na vašom webe a hľadá nefunkčné odkazy. Pomáha vám opraviť zlé odkazy na zlepšenie SEO a používateľskej skúsenosti.

FileBird

Nahrávaš do multimédií až priveľa obrázkov a chcel by si tam mať trošku poriadok? V tomto ti určite pomôže modul FileBird, ktorý ti umožní vytvárať priečinky v tvojich multimédiach.

Imsanity

Vďaka tomuto modulu si už nemusíš dávať pozor, či nahrávaš do multimédií príliš veľké fotky. WordPress totiž nemá v sebe integrovanú funkcionalitu na zmenšovanie fotiek, a keď nahrávaš na web fotografie z foťákú, možu byť tieto fotky veľmi veľké a len potom zbytočne zaberajú miesto.

404 to 301 - Redirect, Log and Notify 404 Errors

Ak máš robustnejšiu stránku s veľa podstránkami a článkami, môže ti prísť vhod aj tento plugin. Tento plugín robí v podstate to, že pri neexistujúcom odkaze, smerujúcom na tvoju stránku ti nevyhodí ti 404 error ale presmeruje ťa pomocou stavového kódu 301 naspäť na domovskú stránku. To má určité benefity pri SEO optimalizáci, pretože Google berie 404 chybu ako negatívnu vec. Zároveň však tento modul uloží nefungujúcu stránku do logov, a neexistujúce stránky si môžeš prípadne opraviť alebo nastaviť korektné presmerovanie.

Duplicate Page

Ak rýchlo potrebuješ zduplikovať stránku, článok alebo iný typ príspevku, môžeš to tak urobiť pomocou tohoto pluginu. Tento plugin zároveň vzduplikuje všetky meta dáta, takže to bude naozaj 1:1 kópia.

Toto sú pluginy, ktoré mňe veľmi pomáhajú pri každodennej rutine s prácou vo WordPress. Dúfam, že pomôžu aj tebe.

crossmenu