Ako zmeniť URL administračného rozhrania vo WordPress

Kategória:
Dátum: 28 februára, 2023

Administračné rozhranie WordPressu je miestom, kde spravujete a upravujete svoj web. Štandardne je administračné rozhranie prístupné prostredníctvom URL adresy vašho webu s pridaným slovom "/wp-admin/" na konci. Avšak, existujú situácie, keď by ste mohli chcieť zmeniť túto URL adresu, aby ste zabezpečili vašu webovú stránku pred neoprávneným prístupom.

V tomto článku si ukážeme, ako môžete zmeniť URL adresu administračného rozhrania vo WordPress a zabezpečiť tak váš web.

Krok 1: Zálohujte svoj web

Predtým, ako začnete meniť URL adresu administračného rozhrania vo WordPress, uistite sa, že ste zálohovali svoj web, aby ste mali zálohu svojho webu v prípade, že sa niečo pokazí. Môžete použiť plugin na zálohovanie, ako napríklad UpdraftPlus alebo BackWPup.

Krok 2: Inštalácia a aktivácia pluginu

Ďalším krokom je nájsť a nainštalovať plugin, ktorý vám umožní zmeniť URL adresu administračného rozhrania. Existuje niekoľko pluginov, ktoré to umožňujú, ale jedným z najobľúbenejších je WPS Hide Login. Po nainštalovaní a aktivovaní pluginu môžete pokračovať na nasledujúci krok.

Krok 3: Nastavenie novej URL adresy administračného rozhrania

Po inštalácii a aktivácii pluginu sa prihláste do svojho WordPress účtu a choďte do záložky Nastavenia -> WPS Hide Login. V tomto paneli môžete zadefinovať novú URL adresu pre váš prístup k administračnému rozhraniu. Zadajte novú adresu do poľa "Login URL" a kliknite na tlačidlo "Save Changes".

Krok 4: Skúšobné prihlásenie

Po uložení nového URL administračného rozhrania by ste sa mali odhlásiť zo svojho WordPress účtu a skúsiť sa prihlásiť pomocou novej URL adresy. Ak ste zmenili URL adresu správne, mali by ste byť presmerovaní na normálne administračné rozhranie WordPressu.

Záver

Zmena URL adresy administračného rozhrania WordPressu môže byť užitočným krokom na zabezpečenie vášho webu. S použitím pluginu ako WPS Hide Login môžete jednoducho zmeniť URL adresu, aby ste zabezpečili prístup vašej webovej stránky pred neoprávneným prístupom. Dôležité je však pamätať na to, že zmena URL adresy administračného rozhrania nie je jediným spôsobom, ako zabezpečiť váš web. Je dôležité aj mať silné heslá a zabezpečiť svoj web pomocou dvojfaktorovej autentifikácie.

Ak sa rozhodnete zmeniť URL adresu administračného rozhrania vo WordPress, uistite sa, že ste nainštalovali a aktivovali plugin na zmenu URL adresy. Väčšina pluginov je veľmi jednoduchá na použitie a zmena URL adresy administračného rozhrania by nemala trvať viac ako niekoľko minút.

Ak však nie ste technicky zdatný, odporúčame, aby ste sa obrátili na odborníka alebo na svojho poskytovateľa webhostingu, ktorý vám môže pomôcť s touto úlohou. Zmena URL adresy administračného rozhrania vo WordPress môže byť užitočná na zabezpečenie vašej webovej stránky, ale musí byť vykonaná správne a bezpečne.

crossmenu