Ako zálohovať WordPress web

Ako zálohovať WordPress web

Kategória:
Dátum: 18 februára, 2021

Ako zálohovať WordPress web? Vytváranie pravidelných záloh WordPress je to najlepšie, čo môžete pre zabezpečenie svojich webových stránok urobiť. Zálohy vás môžu vás zachrániť v katastrofických situáciách, napríklad keď dôjde k hacknutiu vášho webu alebo k náhodnému uzamknutiu.

Existuje niekoľko bezplatných a platených zálohovacích WordPress pluginov a väčšina z nich sa používa pomerne ľahko. Aké sú to, si povieme v tomto článku.

Osobná preferencia

Začnem mojou osobnou preferenciou, ktorú používam keď chcem vytvoriť pravidelné zálohy mojich webov. Jedná sa o kombináciu pluginu All-in-One WP Migration, a platený doplnok tohoto pluginu Dropbox Extension. Už som vyskúšal osobne viacero pluginov s podobnou funkcionalitou, ale tento funguje najlepšie. Pekne sa tam dá nastaviť presný čas zálohovania aj s retenciou posledných záloh.

Samotná záloha sa potom dá pekne nahrať naspäť na web pomocou tohoto samotného pluginu, a tieto zálohy fungujú 99% času. Ak je však vaša stránka väčšia, budete potrebovať ešte dodatočný Unlimited Extension. Dôvod je taký, že predvolene vie plugin nahrať iba maximálnu velkosť, ktorú mate nastavenú na serveri - upload_max_filesize.

Mimo napojenia na externé úložisko Dropbox, ponúka plugin aj prepjenia s:

  • Google Drive
  • Amazon
  • OneDrive
  • FTP
  • MEGA
  • a ďalšie....

Skúste riešenie zadarmo

Ak hľadáte riešenie zadarmo, ponúka sa tu ešte celkom dobrá alternatíva. Je ňou plugin UpdraftPlus. Tak isto ako All-in-One WP Migration ponúka ukladanie dát na externé úložisko. Dodatočné funkcie ako napríklad automatické zálohovanie alebo migrácia sú zas schované pod premium a platenými extension.

Pri tomto module som mal problém s častými chybami pri zálohovaní, no možno pre váš web bude tento plugin fungovať dobre. Vyskúšajte a uvidíte! Tak a tu to máte, odpoveď na otázku ako zálohovať WordPress web.

crossmenu