Ako zálohovať WordPress web

18 februára, 2021

Ako zálohovať WordPress web? Vytváranie pravidelných záloh WordPress je to najlepšie, čo môžete pre zabezpečenie svojich webových stránok urobiť. Zálohy vás môžu vás zachrániť v katastrofických situáciách, napríklad keď dôjde k hacknutiu vášho webu alebo k náhodnému uzamknutiu.

Existuje niekoľko bezplatných a platených zálohovacích WordPress pluginov a väčšina z nich sa používa pomerne ľahko. Aké sú to, si povieme v tomto článku.

Osobná preferencia

Začnem mojou osobnou preferenciou, ktorú používam keď chcem vytvoriť pravidelné zálohy mojich webov. Jedná sa o kombináciu pluginu All-in-One WP Migration, a platený doplnok tohoto pluginu Dropbox Extension. Už som vyskúšal osobne viacero pluginov s podobnou funkcionalitou, ale tento funguje najlepšie. Pekne sa tam dá nastaviť presný čas zálohovania aj s retenciou posledných záloh.

Samotná záloha sa potom dá pekne nahrať naspäť na web pomocou tohoto samotného pluginu, a tieto zálohy fungujú 99% času. Ak je však vaša stránka väčšia, budete potrebovať ešte dodatočný Unlimited Extension. Dôvod je taký, že predvolene vie plugin nahrať iba maximálnu velkosť, ktorú mate nastavenú na serveri - upload_max_filesize.

Mimo napojenia na externé úložisko Dropbox, ponúka plugin aj prepjenia s:

  • Google Drive
  • Amazon
  • OneDrive
  • FTP
  • MEGA
  • a ďalšie....

Skúste riešenie zadarmo

Ak hľadáte riešenie zadarmo, ponúka sa tu ešte celkom dobrá alternatíva. Je ňou plugin UpdraftPlus. Tak isto ako All-in-One WP Migration ponúka ukladanie dát na externé úložisko. Dodatočné funkcie ako napríklad automatické zálohovanie alebo migrácia sú zas schované pod premium a platenými extension.

Pri tomto module som mal problém s častými chybami pri zálohovaní, no možno pre váš web bude tento plugin fungovať dobre. Vyskúšajte a uvidíte! Tak a tu to máte, odpoveď na otázku ako zálohovať WordPress web.

andrejsrna.sk

Copyright © 2015 -2022 Andrej Srna