Ako zabezpečiť vašu WordPress stránku proti hackerom

Kategória:
Dátum: 13 mája, 2022

WordPress je jednou z najpopulárnejších platform pre tvorbu webových stránok, ale jej popularita ju robí aj obľúbeným cieľom pre hackerov. Hacknutie WordPress stránky môže viesť k stratám finančných prostriedkov, poškodeniu reputácie a stratám dát. Preto je dôležité zabezpečiť svoju WordPress stránku proti hackerom. V tomto článku si preto ukážeme, ako to spraviť.

Používajte silné heslá

Heslo je prvou a najdôležitejšou obranou proti hackerom. Použite silné heslo, ktoré obsahuje kombináciu písmen, číslic a špeciálnych znakov. Heslo by malo byť dlhé aspoň 12 znakov a nemalo by sa opakovať na iných stránkach.

Aktualizujte WordPress a pluginy

Aktualizujte svoju WordPress stránku a pluginy na najnovšiu verziu, aby ste získali najnovšie zabezpečenie. Nové verzie často obsahujú opravy chýb a bezpečnostné aktualizácie, ktoré zlepšujú ochranu vašej stránky.

Používajte SSL

SSL (Secure Sockets Layer) je protokol, ktorý zabezpečuje komunikáciu medzi webovým prehliadačom a serverom. Používanie SSL zabezpečuje, že všetka komunikácia medzi vašou stránkou a návštevníkom je šifrovaná a bezpečná.

Obmedzte počet pokusov o prihlásenie

Obmedzte počet neúspešných pokusov o prihlásenie na váš účet. Týmto spôsobom môžete minimalizovať riziko, že niekto uhádne vaše heslo.

Používajte pluginy na zabezpečenie

Existuje mnoho pluginov, ktoré vám môžu pomôcť zabezpečiť vašu WordPress stránku. Pluginy ako Wordfence alebo iThemes Security vám pomôžu monitorovať vašu stránku a upozornia vás na akékoľvek nezvyčajné aktivity alebo pokusy o hacknutie.

Zálohujte svoju stránku

Zálohovanie vašej WordPress stránky je dôležitým krokom pri zabezpečovaní vašej stránky proti hackerom. Zálohovanie umožní obnoviť vašu stránku v prípade, že sa stane niečo zlé, napríklad ak je stránka hacknutá alebo niekto nechtiac zmazal vašu stránku.

Skontrolujte vaše súbory a zmeny

Pravidelné kontroly vašich súborov a zmien môžu pomôcť odhaliť akékoľvek neoprávnené zmeny na vašej stránke. Ak zistíte akékoľvek nezvyčajné aktivity, mali by ste okamžite reagovať.

Používajte dvojfaktorovú autentifikáciu

Dvojfaktorová autentifikácia poskytuje ďalšiu úroveň zabezpečenia, ktorá vyžaduje niečo, čo používateľ pozná a niečo, čo používateľ má. To môže zahŕňať zaslanie kódu na váš telefón alebo použitie aplikácie na autentifikáciu.

Otestujte vašu stránku

Pravidelné testovanie vašej stránky môže pomôcť zistiť akékoľvek chyby alebo slabé miesta v zabezpečení. Existujú rôzne nástroje, ktoré vám môžu pomôcť testovať vašu stránku, napríklad Nessus alebo OpenVAS.

Nepoužívajte cracknuté pluginy a témy

Ak používate cracknuté pluginy a témy PRO verzií, tieto cracknuté verzie môžu obsahovať bezpečnostné diery.

V súhrne, zabezpečenie vašej WordPress stránky proti hackerom je dôležitým krokom v ochrane vašej stránky a dát. Použitie silných hesiel, aktualizovanie vašej stránky a pluginov, použitie SSL, obmedzenie počtu pokusov o prihlásenie, používanie pluginov na zabezpečenie, zálohovanie vašej stránky, skontrolovanie vašich súborov a zmien, použitie dvojfaktorovej autentifikácie a pravidelné testovanie vašej stránky môžu pomôcť minimalizovať riziko, že vaša stránka bude hacknutá.

crossmenu