Ako opraviť: HTTP chyba pri nahrávaní obrázkov do WP

Kategória:
Dátum: 12 mája, 2019

Niekedy ste sa mohli stretnúť s touto chybou, prípadne ju práve teraz riešite: HTTP chyba pri nahrávaní obrázkov do WP. Ako túto chybu opraviť?

GD Library

Úplne prvé riešenie tejto chyby, ktoré vyskúšam a zvyčajne aj funguje, je zmeniť predvolený editor WordPress obrázkov z Imagemick na GD Library.  Spravíte to celkom jednoducho pridaním kódu nižšie do  functions.php vašej aktuálnej (child) témy.

function hs_image_editor_default_to_gd( $editors ) {
$gd_editor = 'WP_Image_Editor_GD';
$editors = array_diff( $editors, array( $gd_editor ) );
array_unshift( $editors, $gd_editor );
return $editors;
}
add_filter( 'wp_image_editors', 'hs_image_editor_default_to_gd' );

Imagemick

Ak z nejakého dôvodu nechcete meniť editor obrázkov na GD Library, môžete vyskúšať prekonfigurovať Imagemick, aby mal menšiu zátaž na server a používal iba jedno jadro. To viete pridaním tohoto kódu do vášho .htaccess súboru.

SetEnv MAGICK_THREAD_LIMIT 1

PHP Memory Limit

Ďalším veľmi častým problémom, najmä pri zdieľaných hostingoch je PHP Memory Limit. Cez administrátorské prostredie si skúste PHP Memory Limit navýšiť. Pozrite si návody, ako si navýšiť PHP Memory napríklad vo WebSupport.

Čisto teoreticky si viete zvýšiť PHP Memory Limit aj cez WordPress a to pridaním tohoto kódu do wp-config.php

define( 'WP_MEMORY_LIMIT', '256M' );

Iné chyby?

Ak vám stále nič nefunguje, problém sa môže skrývať aj v iných veciach. Ak napríklad používate pomalý - zdieľaný hosting, počas väčšieho trafficu na serveri môže nastať chyba. V tomto prípade stačí počkať, kým to znova nabehne. Za skúšku možno aj stojí skúsiť premenovať súbor, alebo zmeniť jeho typ, napríklad z .jpeg na .png.

V prípade ak si stále neviete dať rady, môžete ma skúsiť kontaktovať. Nezabudnite napísať komentár, ak vám toto riešenie pomohlo, prípadne ste našli lepšie riešenie! HTTP chyba pri nahrávaní obrázkov? Opraviť  chybu s týmto návodom by vám nemalo robiť problém!

crossmenu