Ako nainštalovať WordPress

Kategória:
Dátum: 1 júla, 2022

Ak chcete vytvoriť svoj vlastný blog alebo webovú stránku, WordPress je jednou z najpopulárnejších platform, ktoré môžete použiť. WordPress je bezplatný a otvorený softvér, ktorý vám umožní vytvoriť webovú stránku, blog alebo internetový obchod s minimálnymi technickými znalosťami. V tomto článku sa dozviete, ako nainštalovať WordPress na svojom webovom serveri.

Krok 1: Vyberte si hostingového poskytovateľa

Na začiatok si musíte vybrať hostingového poskytovateľa, ktorý bude hostovať vašu webovú stránku. Existuje mnoho poskytovateľov webhostingu, ktorí ponúkajú rôzne plány hostingovania, v závislosti od vašich potrieb a rozpočtu. Medzi populárne hostingové spoločnosti patria Websupport, Webglobe, HostGator a iné.

Krok 2: Kúpte si hostingový plán

Po výbere hostingového poskytovateľa si musíte zakúpiť hostingový plán. Väčšina poskytovateľov ponúka rôzne plány, ktoré sa líšia v závislosti od kapacity diskového priestoru, prenosu dát a ďalších funkcií. Vyberte plán, ktorý najlepšie zodpovedá vašim potrebám.

Krok 3: Nainštalujte WordPress

Väčšina hostingových spoločností má možnosť inštalácie WordPressu s jedným kliknutím. Zvyčajne nájdete tieto možnosti v rámci administrátorského rozhrania vášho webhostingu.

Ak váš hostingový poskytovateľ neposkytuje možnosť inštalácie s jedným kliknutím, musíte si stiahnuť súbory WordPressu a nahradiť ich na váš webový server. Postupujte podľa týchto krokov:

  1. Stiahnite si najnovšiu verziu WordPressu z oficiálnej webovej stránky WordPress.org.
  2. Rozbaľte súbor ZIP a prevezmite obsah do priečinka na vašom počítači.
  3. Pripojte sa k vášmu webovému serveru cez FTP a prejdite do priečinka, kde chcete nainštalovať WordPress.
  4. Nahrajte obsah WordPressu do vášho servera cez FTP.
  5. Po nahraní súborov WordPressu sa prihláste do administrátorského rozhrania vášho webhostingu a vytvorte novú databázu MySQL.
  6. Skopírujte nastavenia databázy MySQL a pridte ich do súboru wp-config.php, ktorý sa nachádza v priečinku s inštalovaným WordPressom.
  7. Prejdite na svoju webovú stránku a vyberte jazyk, ktorý chcete používať.
  8. Vyplňte informácie o vašej webovej stránke, ako je názov, popis, používateľské meno a heslo.
  9. Po vyplnení všetkých informácií kliknite na tlačidlo "Inštalovať WordPress".
  10. Po dokončení inštalácie by ste mali byť schopní sa prihlásiť do administrátorského rozhrania WordPressu.

Po úspešnej inštalácii WordPressu môžete začať prispôsobovať a nastavovať svoju webovú stránku. Môžete zvoliť z množstva rôznych šablón a predvolených nastavení, ktoré sú k dispozícii. Ak chcete, aby vaša webová stránka vyzerala jedinečne, môžete si zakúpiť prémiovú šablónu alebo vyvinúť vlastnú.

Nastavenia WordPressu vám tiež umožnia pridávať nové funkcie a rozšírenia, ako sú napríklad pluginy a widgety. Môžete pridávať nové funkcie, ako napríklad formuláre na kontaktné údaje, sociálne zdieľacie tlačidlá a mnoho ďalších.

Všetky tieto kroky vám pomôžu nainštalovať WordPress na vašej webovej stránke. Pokiaľ sa vám to zdá príliš zložité, môžete ma vždy požiadať o pomoc a pomôžem vám s inštaláciou a prispôsobením vašej webovej stránky podľa vašich potrieb.

crossmenu