Aké sú benefity PR článkov?

Kategória:
Dátum: 3 augusta, 2018

Rozbiehate práve nejaký zaujímavý nápad, ale chýba vám návštevnosť? Na zviditeľnenie môžete použiť PR články.

Benefity PR článkov

V prípade, ak máte málo možností a kanálov ako si môžete sami zviditeľniť to čo robíte, využiť môžete platené PR články. Sú výborným zdrojom návštevnosti a pritom to ani veľa nestojí.

Okamžité zviditeľnenie

Ak si dáte uverejniť PR článok na zabehnutom webovom portáli, máte garanciu okamžitého zviditeľnenia vášho podnikania. V prípade ak ste malý alebo stredný podnik je to finančne najlepší spôsob zviditeľnenia. Správnou kombináciou dobrého obsahu, výborne spracovaných landing pages dokážete už z malého budgetu vytriasť naozaj veľa.

Budovanie brandu

Čím viac sa o vás (pozitívne) hovorí, tým lepšie. PR článkami zvyšujete hodnovernosť vášho podnikania a zároveň si tak budujete svoj brand úspešného podniku, ktorý je lídrom v svojom odvetví.

Zvýšenie návštevnosti vášho webu

V prípade ak sa v danom PR článku nachádza spätný odkaz na váš web, viete tým zvýšiť návštevnosť vašej webovej stránky. Ak napríklad smerujete na nejaký váš produkt, môžete tým zvýšiť predaje daného produktu. Mali by ste si ale dávať pozor na to, že s návštevnosťou, ktorá príde na váš web niečo robíte. Pomocou tejto novej návštevnosti si viete napríklad budovať mailingový list alebo promovať nejaký váš produkt. Všetko je to na vás.

Dôležité SEO benefity

PR články, ktoré sú publikované dôveryhodnými webovými portálmi, ponúkajú cenný spätný odkaz na váš web. Snažte sa optimalizovať obsah PR článku aby sa v ňom nachádzali dôležité kľúčové slová, nadpisy a obrázky. Jednoducho tak aby PR článok nevyšiel navnivoč.

Nové možnosti ako osloviť svoju cieľovú skupinu

Možno ste už vyčerpali všetky svoje kanály na oslovenie svojej cieľovej skupiny. Publikovanie PR článkov na portáloch s podobným zameraním ako má vaša cieľová skupina, ponúka nové možnosť ako môžete vašu cieľovú skupinu osloviť.

Ako si zvoliť správnu PR službu?

V dnešnej dobe existuje veľa webových portálov, ktoré poskytujú služby publikovania PR článkov. Je veľmi dôležité aby ste si vybrali správny portál. Pretože keď si vyberiete nesprávny, mohlo by vám to dokonca uškodiť. Úplný základ je si overiť stránku cez MOZ. Čím väčšiu Page Authority a Domain Authority štránka má tým lepšie. Samozrejme sa riaďte aj svojim inštinktom a zrakom. Ak sa vám portál nezdá hodnoverný, nepublikujte tam svoj PR článok.

V prípade ak sami neviete, kde umiestniť svoj PR článok a nechcete tým nič pokaziť.

crossmenu